ویژگی Touch Bar مک بوک های ایسوس برای لپ تاپ های ویندوزی

 

نوار لمسی  Touch Bar در مک بوک پرو ، یکی از ویژگی های ویژه و منحصر به فرد آن می باشد که امکان دارد این ویژگی به لپ تاپ های ویندوزی نیز اضافه شود و راه پیدا کند.

در سال ۲۰۱۶ این قابلیت (Touch Bar) جایگزین کلیدهای میانبر معروف به فانکشن شد ، که قادر به همگام سازی محتوای روی نمایشگر و برنامه های مختلف می باشد.

بر اساس گزارش WindowsBlogItalia ایسوس پروژه ScreenPad را در دست دارد که ممکن است به تعبیه قابلیت های مشابه در مدل ویندوزی منجر شود.

در این سایت به نحوه دقیق پیاده سازی ScreenPad اشاره نشده و ممکن است ایسوس آن را به صورت ماژول جداگانه ، نمایشگر ثانویه یا حتی صفحه لمسی به جای کیبورد عرضه کند.

افزونه های ایسوس با سرویس های وسیعی از جمله آفیس گرفته تا یوتیوب و اسپاتیفای ، سازگاری داشته و مثل Touch Bar مک بوک دسترسی به قابلیت های درون برنامه را تسهیل می کنند.

به عنوان مثال در مورد اسپاتیفای کنترل موزیک ساده تر شده و برای آفیس میانبرهایی برای دسترسی به برخی قابلیت های پرکاربرد فراهم می شود.

علاوه بر این Launcher app هم همانطور که از نام آن برمی آید راه اندازی سریع تر برخی اپ ها را در اختیار کاربر قرار می دهد. 

به گفته کارشناسان این سایت حداقل سیستم لازم برای پیاده سازی ScreenPad شامل موارد زیر است:

تاچ پد سازگار با قابلیت PTP و صفحه لمسی

کارت گرافیک GTX 970 انویدیا

 واحد میکروکنترلر ITE8225 و IC توشیبا  TC358870XBG

اگرچه ScreenPad مزیت رقابتی لپ تاپ های ویندوزی را در برابر مک بوک ها افزایش می دهد اما هنوز معلوم نیست شانس برخورداری از این قابلیت نصیب چه مدل هایی خواهد شد.

آنطور که از عکس ها برمی آید ScreenPad برخلاف Touch Bar اپل که در قالب یک نوار باریک بین نمایشگر و کیبورد قرار گرفته ، از عرض بیشتری برخوردار است.