5 ترفند برای افزایش عمر شارژ باتری لپ تاپ

ترفندهایی که می توان عمر شارژ باتری لپ تاپ را افزایش داد

 

دیر یا زود عمر باتری لپ تاپ ها در اثر استفاده مداوم به پایان می رسد، اما می توان با یک سری مراقبت های ویژه استفاده ی بیشتری از شارژ آنها داشت.

به برخی نکات که با رعایت آنها کارایی باتری لپ تاپ افزایش پیدا خواهد کرد می پردازیم:

خنک نگه داشتن باتری لپ تاپ

گرما یکی از دشمنان اصلی باتری لپ تاپ است، بنابراین باید دقت کرد در حین کار کلیه خروجی های هوای لپ تاپ باز باشد. همچنین باید از گذاشتن لپ تاپ روی فرش یا سطح صاف خودداری کرده و از خنک کننده لپ تاپ استفاده کرد. نکته دیگر اینکه هر چند وقت یکبار باتری را از لپ تاپ جدا کرده و حتما نقاط اتصال آن را تمیز کرد، زیرا گرد و خاک بین این نقاط باعث گرمای بیشتر می شود.

کم کردن نور صفحه نمایش لپ تاپ

هرچه نور نمایشگر بیشتر باشد، انرژی بیشتری هم از باتری مصرف خواهد کرد، بهتر است زمانی که از باتری استفاده می کنید روشنایی صفحه نمایش لپ تاپ را روی کمترین حد ممکن قرار دهید. همچنین پایین آوردن وضوح تصویر صفحه نمایش و غیرفعال کردن screen saver می تواند سبب فعالیت کمتر کارت گرافیکی و افزایش کارایی باتری لپ تاپ گردد.

به باتری لپ تاپ خود استراحت دهید

اگر لپ تاپ شما به ندرت از برق جدا می شود سعی کنید باتری را از آن جدا کنید، البته در لپ تاپ های جدید بعد از شارژ کامل، باتری از مدار خارج می شود اما همچنان گرما باعث کم شدن عمر آن خواهد شد.

جدا کردن دیوایس های جانبی

هرچند باتری لپ تاپ وظیفه تامین انرژی دستگاه در هنگام متصل نبودن به پریز برق را برعهده دارد، با این حال این وظیفه در هنگام اتصال دیوایس هایی مانند موس، کیبورد و یا اسپیکر دوچندان می شود.

تمیز نگاه داشتن اتصالات باتری

اگر اتصالات باتری را تمیز نگه دارید و هر چند وقت یک بار با کمک یک پارچه و کمی الکل این اتصالات را تمیز کنید، این کار باعث خواهد شد که عملیات مبادله انرژی در میان باتری و لپ‌تاپ به نحو آسان‌تری صورت پذیرد.

topadm
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.