چگونه از لپ تاپ خود مراقبت کنیم؟

 

استفاده از لپ تاپ روی پا:

همانطور که می دانید لپ تاپ از قطعات الکترونیکی تشکیل شده است، که بر اثر کار کردن گرم می شوند و این گرما نوعی اشعه مادون قرمز به حساب می آید که اگر بطور پی در پی پوست در معرض این اشعه قرار گیرد، لکه های قرمز روی پوست پیدا میشود، همچنین باعث ناباروری، آرتروز گردن و داغ کردن لپ تاپ می شود(راه ورود و خروج هوا به لپ تاپ بسته می شود).

 

سرد و گرم شدن دمای لپ تاپ:

اگر لپ تاپ در فصل تابستان مدت طولانی داخل ماشین بوده، آنرا روشن نکنید زیرا در اثر گرمای لپ تاپ، باتری لپ تاپ و قطعات داخلی آن داغ شده و در اثر روشن شدن احتمال سوختن قطعات آن هست. در فصل زمستان هم این امکان وجود دارد.

 

گذاشتن وسیله روی لپ تاپ:

گزاشتن وسیله روی لپ تاپ باعث می شود به نمایشگر لپ تاپ آسیب وارد شود.

 

نوشیدن آب و مایعات هنگام استفاده از لپ تاپ:

ریخته شدن آب و مایعات روی لپ تاپ باعث نفوذ آن به داخل لپ تاپ شده و منجر به آسیب لپ تاپ می شود، حتی اگر وقتی لپ تاپ خاموش است مایعی به آن نفوذ کند و همان لحظه لپ تاپ را روشن کنید به علت اتصال قطعات الکترونیکی مشکلی جدی برای لپ تاپتان پیش می آید.

 

جدا کردن باتری لپ تاپ هنگام کار با لپ تاپ:

در هنگام کار با لپ تاپ، باتری لپ تاپ را جدا نکنید، اگر شارژرلپ تاپ به دستگاه وصل باشد و باتری را ناگهان جدا کنید، یک وقفه کوچک بین جدا شدن باتری لپ تاپ و وصل شدن شارژر لپ تاپ ایجاد می شود، که احتمال دارد به هارد لپ تاپ آسیب برساند. اگر نیازی به جدا کردن باتری لپ تاپ بود اول لپ تاپ را خاموش کرده سپس این کار را انجام دهید.

 

 

 

 

برای خنک سازی لپ تاپ از کول پد استفاده کنید:

اگر با لپ تاپ زیاد کار می کنید و مدام روی آن فشار وارد می شود، باید از وسیله ای به نام کول پد استفاده کنید، این وسیله به علت دارا بودن پایه، بالاتر از سطح زمین است و چندین فن همراه خود دارد که باعث بهبود کارایی لپ تاپ می شود.

روی تاچ پد لپ تاپ زیاد فشار نیاورید:

 

یکی از عواملی که در طول عمر لپ تاپ موثر است، استفاده صحیح از تاچ پد آن است، تاچ پد لپ تاپ از نیازهای مهم لپ تاپ است مخصوصا زمانی که موس همراه ندارید، به همین دلیل نباید زیاد روی آن فشار آورد همچنین سعی کنید دکمه های آن را به آرامی فشار دهید.