چگونگی کالیبره کردن دستی  باتری لپ تاپ

بدون کمک گرفتن از ابزار و روش های خاص می توان به سادگی این کار را انجام داد. مراحل بسیار ساده است:

 

1- ابتدا شارژ لپ تاپ رابه 100%برسانید.

 

2- سپس باتری باید به مدت  2ساعت سرد شود و در همان حال به برق متصل باشد. می توان در این مدت به صورت عادی از لپ تاپ استفاده کرد اما توجه داشته باشید از انجام اعمالی که منجر به داغ شدن دستگاه می شود بپرهیزید.

 

3- به بخش Power Options در کنترل پنل رفته و مانند تصویر، لپ تاپ را به گونه ای تنظیم نمایید که هنگام رسیدن شارژ به انتها به حالت Hibernate رود و همینطور میزان بحرانی شارژ باتری را روی کمترین مقدار ممکن تنظیم نمایید.

 

Control Panel >Hardware and Sound >Power Options >Change Plan Settings >Change advanced power settings

 

4- در مرحله بعدی شارژر را از لپ تاپ جدا کرده و لپ تاپ را به همین صورت در حالت روشن رها کنید تا پس از تخلیه شارژ به وضعیت Hibernate برود. در این حالت نیز می توانید از لپ تاپ خود استفاده نمایید.

 

نکته: اگر مایل هستید لپ تاپ خود را بدون استفاده رها کنید تا شارژ آن به پایان برسد، باید مطمئن شوید تنظیمات ویندوز به گونه ای نیست که پس از مدتی لپ تاپ را به حالت Sleep و یا Hibernate ببرد و یا صفحه نمایش را خاموش کند. چرا که در این صورت تخلیه شارژ به درستی صورت نمی گیرد. از بخش Edit Plan Settings که از راه زیر یافته می شود بررسی نمایید که گزینه Never انتخاب شده باشد.

 

Control Panel >Hardware and Sound >Power Options >Change Plan Settings 

 

5- پس از چند ساعت، شارژ باتری به اتمام رسیده و لپ تاپ به حالت Hibernate می رود.

 

6- لپ تاپ را دوباره به شارژر متصل کرده و این بار نیز به صورت کامل و تا 100% باتری را شارژ نمایید. مسلما در این زمان نیز قادر هستید از لپ تاپ خود استفاده کنید.

 

7- سپس به بخش Edit Plan Settings رفته و تنظیماتی که قبلا در قسمت نکته مرحله 4 تغییر داده شده بود را به حالت دلخواه قبلی در بیاورید.

 

 

اکنون باتری لپ تاپ شما، تخمین های دقیق تری از میزان شارژ باقیمانده ارائه خواهد داد و شما نیز از خاموش شدن های نامنظم و بی دلیل لپ تاپ نجات خواهید یافت.