قابلیت الکسا برای لپ ‌تاپ ‌های ایسر مبتنی بر ویندوز

 

ایسر اعلام کرده است که از امروز به نخستین سازنده ‌ی کامپیوتر تبدیل خواهد شد که الکسا ، دستیار صوتی آمازون را برای لپ‌ تاپ ‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ منتشر می‌ کند.

کمپانی ایسر در نظر دارد با انتشار الکسا برای لپ ‌تاپ ‌های خود ، تجربه‌ ی استفاده از دستیار صوتی محبوب آمازون را در اختیار کاربران ویندوزی قرار دهد.

ظبق گزارشات این شرکت اعلام کرده است که نخستین سری لپ‌ تاپ‌ هایی که به ‌روزرسانی الکسا را دریافت می‌ کنند، خانواده ‌ی لپ ‌تاپ ‌های تبدیل ‌پذیر اسپین ۵ و اسپین ۳ خواهند بود و به ‌ترتیب در روزهای ۲۳ می (۲ خرداد) و ۲۶ می (۵ خرداد) موفق به دریافت این دستیار صوتی خواهند شد.

ایسر با این اقدام به نخستین سازنده‌ ی کامپیوتر که الکسا را ارائه می ‌دهد ، تبدیل خواهد شد.

 

 

امروزه ، از جمله مطرح ‌ترین حوزه‌های فناوری ، اینترنت اشیا و از همه مهم‌ تر دستیارهای دیجیتال نظیر الکسای آمازون می باشند.

 تا به امروز ، امکان استفاده از الکسا در تبلت ‌هایی نظیر فایر اچ‌ دی ۸ ، ساندبارها ، هدفون ‌ها و البته دستگاه ‌های اختصاصی آمازون همچون اکو ، دات ، شو و اسپات وجود داشته است.

اکنون این فناوری دیر یا زود راه خود را به لپ‌ تاپ ‌ها نیز باز خواهد کرد.

علاوه بر لپ ‌تاپ ‌های اسپین ۳ و اسپین ۵ ، ایسر دستیار صوتی آمازون را به سیستم‌ هایی نظیر لپ ‌تاپ گیمینگ نیترو اسپین ۵ نیز خواهد افزود (به‌ روزرسانی آن در ماه ژوئن آغاز خواهد شد).

همچنین ایسر قصد دارد در هفته‌ های آتی این فناوری را برای سری لپ ‌تاپ ‌های محبوب سوئیفت ، اسپایر و سوییچ و کامپیوترهای همه‌ کاره‌ ی خود نیز عرضه کند.

اگر شما هم یکی از مدل ‌های این لپ ‌تاپ‌ ها را در دست دارید ، به ‌زودی می ‌توانید به ‌روزرسانی نرم‌ افزاری را از طریق برنامه ‌ی Care Center ایسر دریافت کنید.

کاربران می‌ توانند با استفاده از پردازشگر صدای دیجیتال مجتمع اینتل ، فناوری صدای هوشمند اینتل که به صورت اختصاصی برای برعهده گرفتن تعاملات گفتاری و صوتی طراحی شده است ، اقدام به فراخوانی الکسا کنند.

بعضی از لپ ‌تاپ ‌های ایسر از جمله اسپین ۵ مجهز به ۴ میکروفون مجتمع و فناوری میدان دور هستند.

این فناوری به کاربران اجازه می دهد تا از فاصله‌ ای نسبتا دور و حتی در محیط ‌های تقریبا شلوغ الکسا را فراخوانی کنند.

دیگر لپ‌ تاپ ‌های ایسر نیز از فناوری میدان دور برخوردار هستند ؛ اما برای کار با آن تنها از ۲ میکرون بهره می ‌گیرند.

الکسا مانند دیگر دستیارهای دیجیتال به کاربران امکان می ‌دهد تا وضعیت آب‌ وهوا را بررسی ، برنامه ‌ریزی‌ های خود را به ‌روزرسانی و موسیقی پخش کنند.

همچنین می‌توان از الکسا برای کنترل محصولات خانه‌ ی هوشمند سازگار استفاده کرد.

برای مثال با بهره‌ گیری از این دستیار صوتی می ‌توانید تقریبا از هر کجا که بخواهید دمای خانه را تنظیم ، چراغ‌ ها را روشن یا سیستم امنیتی هوشمند را فعال کنید.

اگر از جمله صاحبان لپ ‌تاپ ‌های ایسر محسوب نمی‌ شوید ، جای نگرانی وجود ندارد ؛ زیرا دستیار صوتی آمازون قرار است تا پایان سال جاری میلادی در اختیار طیف مختلفی از لپ ‌تاپ ‌های ویندوز ۱۰ قرار بگیرد.