طریقه ی استفاده از لپ ‌تاپ به ‌عنوان مانیتور دوم

شاید تابحال برایتان پیش آمده که به دو نمایشگر احتیاج دارید ، اما فقط یک نمایشگر در اختیار دارید.

اگر فقط یک لپ ‌تاپ نیز در اختیار داشته باشید می ‌توانید به کمک یک ترفند بدون نیاز به کابل ، از نمایشگر لپ ‌تاپ خود به‌ عنوان دومین نمایشگر کمک گرفته و تصویری بزرگ‌ تر داشته باشید.

برای استفاده از این ترفند کافی است هر دو رایانه (لپ ‌تاپ و یک لپ ‌تاپ یا رایانه دیگر) در یک شبکه وای ‌فای یکسان قرار گرفته باشند و هر دو نیز به ویندوز ۱۰ مجهز باشند.

در لپ ‌تاپ دوم که قصد دارید از نمایشگر آن استفاده کنید بر روی استارت ویندوز کلیک کرده و عبارت Projecting را تایپ کنید.

سپس از فهرست نتایج جست ‌وجو روی گزینه Projecting to this PC کلیک کنید.

نکته: در صورتی که در صفحه اشاره شده با پیام This device doesn’t support receiving Miracast  مواجه شدید به این معناست که لپ ‌تاپ شما از فناوری مورد نیاز برای دریافت تصویر به ‌صورت بی ‌سیم پشتیبانی نمی ‌کند.

با این حال اگر این پیغام را مشاهده نمی ‌کنید و دستگاه شما آماده ‌ی استفاده به عنوان نمایشگر دوم است ، گام‌ های زیر را دنبال کنید تا این ویژگی را بر روی آن پیاده ‌سازی نمایید.
در ادامه از بخش اول گزینه Always Off را به یکی از گزینه ‌های Available everywhere  یا Available everywhere on secure networks تغییر دهید.

برای امنیت بیشتر ، گزینه Require PIN for pairing را نیز فعال کنید.
بعد از این باید به سراغ رایانه اول بروید که قصد دارید تصویرش را به نمایشگر لپ ‌تاپ منتقل کنید.

بر روی این رایانه کلید ‌های Windows+P را فشار داده و از منوی باز شده روی لینک Connect to a. wireless display  در پایین صفحه کلیک کنید.


پس از مشاهده نام نمایشگر مرتبط با لپ ‌تاپ خود ، آن را از فهرست موجود انتخاب و با ثبت پین ‌کد اتصال ، عملیات اتصال را تائید کنید.


مشاهده می کنید که تصویر رایانه اول بر روی نمایشگر لپ ‌تاپ به ‌صورت آینه ‌ای (Mirror)  پخش می ‌شود.

در صورت نیاز به افزایش فضای تصویر و تقسیم فضا میان دو نمایشگر باید در رایانه اصلی خود عبارت Change display settings را جست‌ وجو کرده و روی گزینه یافته شده با همین عنوان کلیک کنید.
منوی Multiple Displays را باز کرده و Extend these displays را انتخاب کنید.


روی صفحه هشدار به ‌نمایش درآمده گزینه Keep changes را انتخاب کنید و از تقسیم فضا بین دو نمایشگر لذت ببرید.

برای قطع اتصال بین دو نمایشگر کافی است روی رایانه اصلی کلید‌های Windows+P  را فشار دهید و از منوی به‌ نمایش درآمده گزینه Disconnect را انتخاب کنید.