معرفی سری جدید لپ تاپ های گیمینگ Y730 و Y530 لنوو

کمپانی لنوو شش مدل از سری کامپیوترهای گیمینگ لژیون را بروزرسانی کرده که شامل دسکتاپ و لپ تاپ نیز می شود.

کمپانی های مختلفی در عرصه سیستم های گیمینگ ، با توجه به بازار پرسود این سیستم به دنبال حضور پررنگ در این حوزه هستند و لنوو هم به عنوان یکی از شرکت های معتبر از این قاعده مستثنی نیست.

این کمپانی چینی برای محکم کردن جای پای خود محصولاتش را در فرم فاکتورهای مختلفی از قبیل لپ تاپ و دسکتاپ به روزرسانی کرده که شامل مدل های زیر می شود:

لپ تاپ های Y530 و Y730

دسکتاپ های T530 و T730

پی سی های کوچک C530 و C730

جدای از اینکه مدل های نامبرده شده در چه رده ای قرار می گیرند ، کمپانی سازنده از گرافیک های پرچمدار برای آنها استفاده نکرده و از این رو بیشتر مناسب اجرای برنامه و بازی های متوسط هستند.

لنوو Y730

Y730 لپ تاپ گیمینگ میان رده ای است که از قرار گرفتن در برابر رقبایی نظیرایسوس ROG Strix  هراسی ندارد و برای خودنمایی بیشتر از بک لایت RGB و نورپردازی های جانبی نیز بهره می برد.

چیپست های نسل هشتم در نظر گرفته شده شامل Core i5-8300H و Core i7-8750H اینتل است در حالی که کاربران از بین جی فورس GTX 1050 و GTX 1050 Ti حق انتخاب دارند.

صفحه نمایش های ۱۵ و ۱۷ اینچی IPS ضد انعکاس و رزولوشن  FHD برای این مدل قابل عرضه می باشد که از روشنایی ۳۳۰ نیتی بهره برده و نرخ رفرش آنها بین ۶۰ و ۱۴۴ هرتز متغیر خواهد بود.

مدل پایه از ۱۶ گیگابایت رم ، ۱۲۸ گیگابایت حافظه SSD و ۱ ترابایت هارد برخوردار است اما با پرداخت هزینه بیشتر این میزان به ۳۲ گیگابایت  رم ، ۵۱۲ گیگابایت SSD و ۱ ترابایت HDD افزایش پیدا خواهد کرد.

مدل ۱۵ اینچی ۲.۱ کیلوگرم وزن دارد و باتری ۳ سلولی ۵۲ وات ساعتی در آن بکار گرفته شده است اما مدل ۱۷ اینچی ۲.۹ کیلوگرمی به باتری ۴ سلولی ۷۶ وات ساعتی مجهز شده است.

مدل Y730 از سیستم فن دوگانه برای کاهش بیشتر دما بهره می برد که جریان گرما را از طرفین دستگاه به خارج هدایت می کنند. 

این دستگاه قرار است در شهریور ماه عرضه شود و بهای در نظر گرفته شده برای مدل پایه ۱۵ اینچی ۱۱۷۹ دلار و برای مدل پایه ۱۷ اینچی ۱۲۴۹ دلار در نظر  گرفته شده است.

لنوو Y530

چنانچه قیمت ذکر شده برای شما گران است ، بهتر است سراغ مدل ارزانتر Y530 بروید که برخلاف برادر بزرگتر نمایشگری ۱۵.۶ اینچی و بدنه ای پلاستیکی دارد. 

بیشتر مشخصات این دو مدل از چیپست و رم گرفته تا حافظه داخلی و باتری دقیقا یکسان است ، با این حال قیمت در نظر گرفته شده برای مدل با نرخ رفرش ۶۰ هرتز ۹۳۰ دلار و برای مدل ۱۴۴ هرتزی ۱۲۳۰ دلار در نظر گرفته شده است.