عرضه لپ ‌تاپ و رایانه ‌های گیمینگ ایسر با سخت افزار AMD

 

کمپانی ایسر برای علاقه‌ مندان به بازی‌ های رایانه‌ ای ، لپ ‌تاپ‌ Helios 500 و رایانه‌ های رومیزی Orion 5000  و Nitro 50 را با سخت ‌افزار ساخت AMD ارائه می دهد.

چندی پیش ایسر (Acer) مجموعه‌ ی کاملی از سخت ‌افزارهای گیمینگ را ارائه داد ؛ اما از آن ‌جا که این شرکت سعی دارد در هر زمینه ‌ای محصولی ارائه کند ، اکنون رایانه ‌هایی با پردازنده‌ های ساخت AMD  معرفی کرده است.

یکی از محصولاتی که از پردازنده‌ ی AMD استفاده می ‌کند ، لپ‌ تاپ Predator Helios 500 است.

رایانه ‌ی رومیزی رده ‌بالای Predator Orion 5000 و رایانه ‌ی رومیزی کوچک Nitro 50 دو سیستم دیگری هستند که با پردازنده‌ ی ساخت AMD ارائه می‌ شوند.

در لپ تاپ های Helios 500 از پردازنده‌ ی رایزن ۷ استفاده شده است که بالاترین انتخاب برای این لپ ‌تاپ ، پردازنده‌ ی Ryzen 7 2700 است.

 

در زمینه‌ ی پردازنده ‌ی گرافیکی ، کاربر می ‌تواند پردازنده‌ ی رادئون RX Vega 56 را برای این لپ ‌تاپ ‍۱۷.۳ اینچی انتخاب کند که البته بالاترین انتخاب است.

این پردازنده‌ ی گرافیکی از رزولوشن ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل با نرخ ۱۴۴ هرتز ، رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل و ویژگی Freesync  پشتیبانی می ‌کند.

‍۱۶ گیگابایت حافظهی رم  DDR4 ، هارد دیسک یک ترابایتی و  ۲۵۶SSD گیگابایتی از دیگر ویژگی های این لپ ‌تاپ می باشد.

رایانه‌ های رده‌ بالای Predator Orion 5000 را می ‌توان به سریع ‌ترین پردازنده ‌ی رایزن موجود تجهیز کرد که Ryzen 7 2700X نام دارد.

ایسر تأیید کرده است که در این رایانه ‌ی رومیزی از چیپست B450 استفاده شده است و این اولین باری است که یک تولید کننده به‌ طور رسمی استفاده از این چیپست را تأیید می ‌کند.

رایانه ‌ی رومیزی Nitro 50 قابل تجهیز به پردازنده‌ ی Ryzen 7 2700X و پردازنده‌ی گرافیکی RX 580  رادئون است.

 

با توجه به درخواست کاربران ، امکان تهیه ‌ی این سیستم با پردازنده ‌ی AMD و کارت‌ گرافیکی انویدیا نیز وجود دارد.

متأسفانه اطلاعاتی در مورد واحدهای گرافیکی قابل انتخاب برای این سیستم منتشر نشده است ؛ اما می ‌توان این رایانه‌ را حداکثر به ۶۴ گیگابایت حافظه‌ ی رم مجهز کرد.

با توجه به این مشخصات ، Nitro 50  یک رایانه‌ ی کوچک اما قدرتمند است ؛ ضمن این‌ که می‌ توان این مجموعه را به حافظه ‌ی رم ۳۲ گیگابایتی ، SSD ۵۱۲ گیگابایتی و هارد دیسک ۳ ترابایتی مجهز کرد.

سیستم هایی که به پردازنده های  AMD مجهز می شوند ، کمی دیرتر از نمونه‌ های مجهز به سخت ‌افزار ساخت اینتل به بازار عرضه می شوند.

 

قیمت پایه‌ ی لپ ‌تاپ Helios 500 با پردازنده ‌ی رایزن معادل ۲۲۰۰ دلار است و از ماه آگوست در دسترس کاربران قرار می ‌گیرد.

دو رایانه‌ ی رومیزی Orion 5000 و Nitro 50 در ماه سپتامبر به بازار عرضه می ‌شوند.

برای خرید Nitro 50  باید مبلغ ۹۰۰ دلار هزینه کنید ؛ اما اگر قصد خرید Orion 5000 را دارید ، باید اندکی دست‌ و دل‌ بازتر باشید و مبلغ ۱۵۰۰ دلار برای خرید این رایانه کنار بگذارید.