دلایلی که نباید لپ تاپ را بر روی پا قرار داد

یکی از نکات بسیار مهمی که در هنگام استفاده از لپ تاپ باید رعایت کنیم ، عدم قرار دادن لپ تاپ برای پاهاست.

در استفاده از لپ تاپ ها باید نکاتی را که مربوط به ایمنی و سلامتی فردی است ، رعایت کنیم. در ادامه ، بیان خطرات گذاشتن لپ تاپ بر روی پاها و آسیب هایی که این عمل برای کاربر بدنبال دارد می پردازیم ، با ما همراه باشید.

خطرات قرار دادن لپ تاپ روی پا

دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

آرتروز گردن و گرفتگی مفاصل

هنگامی که لپ تاپ را روی میز قرار می دهید ، یا بصورت نشسته بر روی مبل از آن استفاده می کنید و یا به صورت خوابیده با لپ تاپ کار می کنید ، باید مراقب این باشید که گردن شما در حالت مناسبی قرار گرفته باشد.

زمانی که لپ تاپ را به روی پاهای خود می گذارید ، اولین مسئله ای که پیش می آید این است که گردن شما در حالت بدی قرار می گیرد و این موضوع در بلند مدت موجب آسیب و دردهای مفصلی می شود و حتی بروز بیماری دردناک آرتروز گردن را به دنبال خواهد داشت.

گاهی افراد هنگام استفاده از لپ تاپ متوجه این موضوع نمی شوند که مدت زیادی است گردن آنها به سمت صفحه نمایشگر لپ تاپ خم شده ، اما باید در این باره بسیار حساس باشید و به سلامتی خود بیشتر اهمیت دهید.

آسیب پوستی و سندروم پوست

هنگامی که لپ تاپ را بر روی پاهای خود قرار می دهید ، حتما باید بدانید که لپ تاپ یک وسیله الکترونیکی است و وسایل الکترونیکی گرما تولید می کنند ، همانطور که می دانید گرما ، از تصاعد اشعه مادون قرمز به وجود می آید و اشعه مادون قرمز موجب آسیب به پوست بدن شما می شود و ممکن است موجب سندروم و یا برشته شدن پوست گردد ، به این صورت که بر روی پوست پای شما آثاری از برشته شدن به رنگ های صورتی و قرمز دیده می شود.

گرمای لپ تاپ و بروز ناباروری

از آنجایی که لپ تاپ به شدت گرم می شود و گرمای زیادی تولید می کند ، ممکن است با قرار دادن لپ تاپ بر روی پاها بصورت ناخودآگاه گرمای زیادی را به بدن خود انتقال دهید ، از جمله آقایان با گذاشتن لپ تاپ بر روی پاهای خود موجب افزایش گرما در اطراف بیضه هایشان می شوند که این امر موجب اخلال در کارکرد این قسمت شده و ممکن است حتی به ناباروری و نازایی منجر شود. پس این موضوع را جدی بگیرید.

ارسال امواج الکترومغناطیس

همانطور که حتما می ‌دانید هر وسیله الکترونیکی که با امواج وای فای ، بلوتوث ، مخابراتی و … سر و کار دارد ، می تواند اثر بسیار منفی بر روی بدن انسان بگذارد ؛ از جمله حساس ترین نقاط بدن انسان که مغز ، قلب و آلت تناسلی محسوب می شود ، بیشترین تاثیر را از این امواج دریافت می کنند.

 حتی الامکان از این امواج دوری کنید و سعی کنید کمی از این دستگاه ها فاصله بگیرید و کار کنید. همچنین در زمانی که این وسایل بلا استفاده هستند (خصوصا شب تا صبح) آن ها را خاموش کنید و یا روی حالت پرواز قرار دهید. 

سلامتی لپ تاپ خود را در نظر بگیرید

علاوه بر نکاتی که ذکر کردیم و بیشتر برای سلامتی تان بود ، در این قسمت می خواهیم به مواردی اشاره کنیم که سلامتی کارکرد لپ تاپ را به خطر می اندازد.

زمانی که شما لپ تاپ را بر روی پاهای خود قرار می دهید ، موجب مسدود شدن عبور و مرور هوا می شوید.

همچنین بهتر است که بدانید پرز لباس شما مناسب لپ تاپ نیست و لپ تاپ خود را به روی سطح شیشه ای و یا شبه آن قرار دهید تا از بروز مشکلات جلوگیری کنید.