چه صفحه نمایشی برای لپ تاپ شما مناسب است

 

در انتخاب لپ تاپ، اندازه و resolution صفحه نمایش لپ تاپ از مهم ترین معیارها ست. در اکثر اوقات قطر صفحه نمایش های lcd نیم اینچ است و بسیار نازک هستند، که با توجه به مدل های قدیمی crt از مزایای فراوانی برخوردار است. یکی از مزایا را می توان مصرف پایین برق دانست، در صفحه نمایش های تخت (lcd) نیرو به سمت صفحه نمایش لپ تاپ پرتاب می شود، در نتیجه نیاز به نور پس زمینه است تا روشنایی را هنگام مشاهده صفحات سیاه تامین کند.

 

رابطه صفحه نمایش ها با اندازه لپ تاپ:

روشنایی صفحه نمایش لپ تاپ را فناوریهایی مانند self-illuminating تامین می کنند. اندازه نوت بوک ها با توجه به سایز صفحه نمایش تغییر می کند و هرچه صفحه نمایش بزرگتر باشد، نوت بوک هم بزرگ تر می شود.

 

Resolution صفحه نمایش ها:

از مهم ترین معیارهای سنجش  resolution (تفکیک پذیری)، پیکسل های صفحه است. هرچه صفحه نمایش لپ تاپ بزرگتر شود، تفکیک پذیری نیز بالا می رود. کاربردهای صفحه نمایش لپ تاپ با توجه به انجام کارها متفاوت است، هر فردی با توجه به نیازهای خود لپ تاپی را با نمایشگر و resolution  مناسب و در نظر گرفتن رده های قیمتی تهیه می کند.

 

نمایشگر لپ تاپ لمسی یا معمولی؟

لپ تاپ هایی با نمایشگر لمسی که امروزه به تعدادشون افزوده می شود، همان لپ تاپ های معمولی  هستند تنها با این تفاوت که صفحه نمایش آن لمسی است. کار کردن با اینگونه لپ تاپ ها لذت بخش تر است اما با این مشکل که باتری بیشتری مصرف می کند، علاوه بر این امکان دارد در دراز مدت بدلیل استفاده از تاچ صفحه نمایش لپ تاپ دچار مشکل آرتروز گردن و دست شوید. ایراد دیگری که از صفحه نمایش لمسی می توان گرفت دقت پایین تاچ آن نسبت به تاچ تبلت و موبایل های هوشمند است.

 

صفحه نمایش مات یا براق؟

نمایشگر لپ تاپ براق نور محیط رو داخل خودش انعکاس میدهد و برای کسانی که می خواهد با لپ تاپشان فیلم ببینند مناسب نیست، اما نمایشگرلپ تاپ مات برخلاف براق نور رو در خودش انعکاس نمی دهد و بنظر مناسب تر از صفحه نمایش های براق هستند، ولی مشکلی که این نوع صفحه نمایش ها دارند این است که مانند نمایشگرهای براق، رنگ هارا روشن و شفاف نشان نمی دهند.

 

3 نکته برای انتخاب نمایشگر لپ تاپ:

  • صفحه نمایش نرمال 14 و 15 اینچ است.
  • اکثرا نمایشگر لپ تاپ IPS بهتراز TFT هستند و زاویه دید بهتری دارند.
  • هرچه رزولوشن صفحه نمایش لپ تاپ بیشتر باشد بهتر است.