انواع آداپتور لپ تاپ و نکاتی که هنگام خرید باید به آن توجه کرد:

 

انواع آداپتورهای لپ تاپ:

 

آداپتورهای AC

همان آداپتورهای معمولی هستند که در منزل و محیط کار و … استفاده می کنیم، این نوع به برق خانگی متصل می شوند  و با کم کردن ولتاژ سبب قابل استفاده شدن جریان انرژی می شوند.

آداپتورهای DC

آداپتورهای دی سی با افزایش ولتاژ سبب بهینه شدن انرژی برق برای استفاده در وسایل دیجیتال می شوند مانند انوع شارژرهایی که برق ماشین را به دستگاهی چون موبایل انتقال می دهد.

آداپتورهای Universal

این سری گران قیمت ترین شارژرهای لپ تاپ هستند و می توانند هر نوع جریانی را به نوع دیگر تبدیل کنند.

انوع مختلفی از وسایل می توانند از این سری استفاده کنند  و طیف زیادی از جریان ها در این سری قابل تبدیل است.

1. مطابقت ولتاژ و آمپر شارژر با لپ تاپ:

مسئله مطابقت ولتاژ و آمپرشارژر و لپ تاپ مهم می باشد، اگر ولتاژ شارژر بالاتر باشد، لپ تاپ داغ می کند و بوی سوختگی از روی برد آن بلند می شود.

اگر آمپر شارژر لپ تاپ بالاتر باشد آسیبی به لپ تاپ نمی رساند و فقط احتمال سریع تر شارژ شدن باتری لپ تاپ را دارد، در صورتی به باتری لپ تاپ آسیبی وارد می شود که آمپر شارژر از لپ تاپ کمتر باشد.

 

2. بررسی سر فیش شارژر و لپ تاپ:

آیا می توان از شارژری با برند دیگر اما با آمپر و ولتاژ یکسان استفاده کرد؟ بله می توان استفاده کرد و آسیبی به دستگاه وارد نمی شود، آداپتور لپ تاپ تکنولوژی منحصر بفردی ندارد و فقط وظیفه تامین برق با ولتاژ و آمپر را دارد. فقط کافیست سر فیش ها با هم مطابقت داشته باشند.

 

3. سنجش حرفه ای شارژر لپ تاپ:

باید دانست که ظاهر شارژر لپ تاپ گواهی بر کیفیت آن نیست، برخی وزن شارژر لپ تاپ یا رنگ پلاستیک بدنه را معیار کیفیت قرار می دهند، اکثر شارژر های بی کیفیت وزن کمی دارند اما در بازار بسیاری از شارژرهای بی کیفیت با استفاده از روشهای مختلف از وزن ایده آلی برخوردار هستند.

ولت متر و آمپرسنج است که می توان با استفاده از آنها بصورت حرفه ای کیفیت شارژر لپ تاپ را تشخیص داد. با اتصال شارژر لپ تاپ به این تجهیزات اندازه گیری ، اگر ولتاژ و آمپر برابر آنچه روی شارژر نوشته شده نمایش داده شد و اگر این ارقام در طول یک بازه زمانی مشخص تغییری نکند بدین معناست که شارژر لپ تاپ دارای کیفیت مناسب و استاندارد است.